Jogurti tehnoloogia

Juuretise kogus

 

Juuretise kultuurid said tuntuks alates 1878. aastast, kui C.J. Lister (1820-1912) esimesena isoleeris piimhappebakteri, mis hapendas piima. Tänapäeval on juuretised väga levinud ja tööstuslikult väga laialdaselt kasutusel, kuna piima hapendamine ilma juuretiseta on mõeldamatu.


Juuretise kultuure kasutatakse paljude erinevate fermenteeritud hapupiimatoodete nagu näiteks hapukoore, keefiri, kõigi hapupiimajookide ning juustude valmistamisel. 

 

Väga tähtis on kasutada õigeid juuretise koguseid piima fermentatsiooni protsessi käivitamiseks ja jogurtile probiootilise toime andmiseks.

 

Kui probiootilisi bakterkultuure juuretise koostises lisatakse piima fermentatsiooniprotsessi liiga vähe, siis juuretise koostises olevate traditsiooniliste piimhappebakterite elutegevuse tulemusena saame kvaliteetse sobilike organoleptiliste omadustega hapupiimatoote, kuid selline toode ei sisalda piisaval hulgal inimese tervist mõjutavaid baktereid.

C.J. Lister(http://www.mun.ca/...)


Mõtlemisülesanne: 

 
 

                                                                                          

Kui palju tuleks juuretiskultuure ja probiootikume juuretise koostises piima pisada, et saada soovitud organoleptiliste näitajatega ja probiootiliste omadustega jogurtit?

 
 

 

                                                                                            « Eelmine | Järgmine »